Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Tisková zpráva

Kulatý stůl „Kamerové systémy a jejich provozování z pohledu zákona o ochraně osobních údajů v teorii a praxi“, 16. 10. 2012
 

 
 

Účastníci diskuse u kulatého stolu „Kamerové systémy a jejich provozování z pohledu zákona o ochraně osobních údajů v teorii a praxi“, který 16. 10. uspořádal Úřad pro ochranu osobních údajů a společnost ORSEC, se mj. vyjádřili k Úřadem připravené metodice „Provozování kamerových systémů“ z hlediska zákona o ochraně osobních údajů. Připomínky diskutujících budou do připravené metodiky zapracovány a uvedená praktická pomůcka pro uživatele kamerových systémů bude ještě v tomto roce vydána a k dispozici zájemcům.

Kulatého stolu se zúčastnili zástupce odboru prevence kriminality MV ČR, náměstek primátora města Opavy a ředitel městské policie Opava, odborníci ze společností ORSEC, F.S.C. Bezpečnostní poradenství a.s, Grémium Alarm o.s.,. Siemens s.r.o., I3 Consultants s.r.o., ORANGE Group a.s., IPSECURITY s.r.o., zastoupena byla Česká školní inspekce, Kancelář veřejného ochránce práv, společnost Iuridicum Remedium i tisk.

Tříhodinová diskuse přinesla jak cenná vyjasnění některých problémů (využívání kamerových systémů v obytných domech a jejich okolí i využívání kamer v hromadné dopravě), tak pojmenování nově vznikajících komplikací s užitím kamerových systémů, například v soukromých vozidlech, kterými je třeba se z hlediska ochrany osobních údajů a ochrany soukromí zabývat.

Úřad pro ochranu osobních údajů přikládá podobnému typu spolupráce a konzultací s odbornou veřejností velký význam pro své působení.

PhDr. Hana Štěpánková
vedoucí samostatného oddělení tiskového,
tisková mluvčí

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 17.10.2012 / 17.10.2012

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém