Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy a konference - Archiv

 

Tisková zpráva

Kontrola využívání tzv. skipasů
 

 
 

Kontrola využívání tzv. skipasů byla během zimní sezony 2013 provedena ve třech lyžařských střediscích.

Bylo zjištěno, že zpracování fotografií držitelů sezonních, dětských a dalších jízdenek provádějí společnosti za účelem ochrany svého majetku - tedy za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů. Pomocí kontrolního systému společnosti dohlížejí na oprávněné užívání slev jízdného, které v souvislosti s nákupem časových, nebo bodových jízdenek (tzv. skipasů) jejich držitelům náležejí. Skipasy jsou podle přepravních řádů nepřenosné. Zakoupením skipasu a jeho aktivací při prvním průchodu odbavovacím turniketem lyžaři s podmínkou nepřenositelnosti souhlasí. Zpracování fotografií a dalších osobních údajů uživatelů skipasů není takovým zásahem, aby byl narušen soukromý a osobní život jejich uživatelů.

Zpracování osobních údajů fyzických osob v souvislosti s provozem kontrolních systémů Ski DATA bylo shledáno jako proporcionální a zásah do soukromí dotčených osob jako minimální.

PhDr. Hana Štěpánková
ředitelka tiskového odboru,
tisková mluvčí

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 8.5.2013 / 24.4.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém