Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Tisková zpráva

Kontrola využívání tzv. skipasů
 

 
 

Kontrola využívání tzv. skipasů byla během zimní sezony 2013 provedena ve třech lyžařských střediscích.

Bylo zjištěno, že zpracování fotografií držitelů sezonních, dětských a dalších jízdenek provádějí společnosti za účelem ochrany svého majetku - tedy za účelem ochrany svých práv a právem chráněných zájmů. Pomocí kontrolního systému společnosti dohlížejí na oprávněné užívání slev jízdného, které v souvislosti s nákupem časových, nebo bodových jízdenek (tzv. skipasů) jejich držitelům náležejí. Skipasy jsou podle přepravních řádů nepřenosné. Zakoupením skipasu a jeho aktivací při prvním průchodu odbavovacím turniketem lyžaři s podmínkou nepřenositelnosti souhlasí. Zpracování fotografií a dalších osobních údajů uživatelů skipasů není takovým zásahem, aby byl narušen soukromý a osobní život jejich uživatelů.

Zpracování osobních údajů fyzických osob v souvislosti s provozem kontrolních systémů Ski DATA bylo shledáno jako proporcionální a zásah do soukromí dotčených osob jako minimální.

PhDr. Hana Štěpánková
ředitelka tiskového odboru,
tisková mluvčí

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 8.5.2013 / 24.4.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém