Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Schengen (informační systémy EU) > SIS - Schengenský informační systém

 

Tisková zpráva

Úřad pro ochranu osobních údajů zamítl rozklad společnosti MAFRA a.s. a potvrdil rozhodnutí o spáchání správního deliktu, k němuž došlo zveřejněním údajů vedoucích k identifikaci nezletilé poškozené trestným činem znásilnění
 

 
 

27. května 2013

Úřad pro ochranu osobních údajů zamítl rozklad společnosti MAFRA a.s. a potvrdil rozhodnutí o spáchání správního deliktu, k němuž došlo zveřejněním údajů vedoucích k identifikaci nezletilé poškozené trestným činem znásilnění, a to v diskuzi pod článkem na internetovém portálu iDNES.cz. Úřad dospěl k závěru, že nebyl odstraněn příspěvek do diskuse, ač na základě toho, že si informace o jeho autorovi vyžádala Policie ČR v trestním řízení, provozovateli muselo být zřejmé, že příspěvek obsahuje protiprávní sdělení. Na základě této vědomosti se dle Úřadu stal odpovědný za obsah jím zřízené diskuze.

Vzhledem k tomu, že nebyly učiněny veškeré kroky, aby na portálu i DNES byla znepřístupněna informace umožňující zjištění poškozené v rámci trestního řízení, byla rozhodnutím předsedy Úřadu potvrzena pokuta ve výši 35 000 Kč.

PhDr. Hana Štěpánková
ředitelka tiskového odboru,
tisková mluvčí

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 7.6.2013 / 27.5.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém