Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Ukrajinské státní instituce postihl rozsáhlý kybernetický útok - archiv dokumentů

ČTK, 14. ledna 2022

 
 
 
Kvůli rozsáhlému kybernetickému útoku nefungují internetové stránky ukrajinského ministerstva zahraničí a dalších úřadů, uvedl podle agentury Reuters resort zahraničí. Jeho mluvčí řekl, že je příliš brzy na vyvozování nějakých závěrů, ale zároveň připomněl, že v minulosti mnoho takových útoků proti Ukrajině podnikli ruští hackeři.

Agentura DPA uvádí, že není možné otevřít například internetové stránky ministerstva energetiky, úřadu vlády a záchranné služby. Útok už začala vyšetřovat zvláštní policejní jednotka. Podle ukrajinských médií se na internetových stránkách ministerstva zahraničí původně objevil nápis v ruštině, polštině a ukrajinštině oznamující, že "všechna data v počítači jsou zničená, není možné je obnovit".

Incident přišel v době sílícího napětí v regionu, kdy Rusko u hranice s Ukrajinou shromáždilo desetitisíce vojáků. Moskva, která v roce 2014 obsadila a poté anektovala ukrajinský Krym, ale popírá, že by chystala útok proti svému sousedovi.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Ukrajinské státní instituce postihl rozsáhlý kybernetický útok

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém