Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

ÚOOÚ k návrhu zákona o zpracování osobních údajů

1. 9. 2017 - Ministerstvo vnitra zveřejnilo v druhé polovině srpna návrhy zákona o zpracování osobních údajů a doprovodného zákona. Ty mají nahradit stávající zákon o ochraně osobních údajů.
 

 
 

Důvodem předložení návrhů, na jejichž přípravě se podílel i ÚOOÚ, je implementace nového regulačního rámce ochrany osobních údajů, tedy adaptace na obecné nařízení o ochraně osobních údajů, transpozice trestněprávní směrnice a transpozice směrnice o jmenné evidenci cestujících.

Nový zákon má přinášet drobné změny a doplnění mimo jiné ve směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/681 o používání údajů jmenné evidence cestujících pro prevenci, odhalování, vyšetřování a stíhání teroristických trestných činů a závažné trestné činnosti.

Připomínková místa, ale také veřejnost, mají možnost zaslat ministerstvu vnitra své náměty až do 15. září 2017. Výsledný text návrhu zákona bude po vyhodnocení předán vládě. Ta jej po vyjádření svých poradních orgánů projedná a předloží Parlamentu.

Více k plánovaným změnám v návrzích uvedených zákonů naleznete v rubrice Tiskové zprávy zde: https://www.uoou.cz/tiskova%2Dzprava/d-26864/p1=1017.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 1.9.2017 / 1.9.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém