Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

ÚOOÚ na mezinárodní konferenci

15. 12. 2017 – Koncem minulého týdne se v belgickém Gentu uskutečnila za účasti ÚOOÚ dvoudenní mezinárodní konference Freedom under pressure na téma současného vývoje ochrany soukromí a osobních údajů ve vztahu k bezpečnosti a propojení rozsáhlých informačních systémů.
 

 
 

Akce se kromě odborné veřejnosti zúčastnili zástupci Evropské komise, Evropského inspektora ochrany osobních údajů a zástupci jednotlivých národních úřadů.

„Živá debata a argumentace řečníků i diskutujících jen potvrdily, že ochrana soukromí je ve vztahu k rozšiřujícím se pravomocem bezpečnostních složek více než aktuálním tématem. Za velmi přínosné je možné označit zejména příspěvky týkající se zpracovávání rozsáhlých dat v policejních systémech za účelem predikce a předcházení trestné činnosti,“ uvedl zástupce ÚOOÚ, odborný rada kontrolního odboru Jan Oščipovský.

Vzhledem k aktuální snaze EU účinně reformovat stávající systém ochrany osobních údajů a zpracování těchto údajů napříč EU lze v blízké době na tato témata očekávat další diskuze.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 15.12.2017 / 15.12.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém