Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

ÚOOÚ uspořádal Den menších správců

12. 12. 2019 - Úřad pro ochranu osobních údajů uspořádal v tomto týdnu další akci pro veřejnost. Tentokrát se zaměřil na menší správce osobních údajů. Navázal tak na úspěšná setkání s pověřenci, která organizuje již druhým rokem.
 

 
 
Do sídla ÚOOÚ zavítalo 35 zástupců převážně podnikajících správců, jejichž činnost zpravidla zahrnuje služby poskytované v přímém kontaktu s individuálními zákazníky. Zastoupeni byli rovněž správci zabývající se výrobou a prodejem a správci působící v inovativních oborech. Podle ankety Úřadu až 80 procent z nich poskytuje informace určené subjektům údajů na webu a více než polovina využívá služeb nejméně jednoho zpracovatele. Mezi účastníky byli rovnoměrně zastoupeni majitelé (31 procent), vedoucí pracovníci (31 procent) a samostatné odborné pozice (33 procent).

„Den menších správců jsme připravili pro poučené zástupce menších i docela malých správců, kteří mají zájem prohloubit své znalosti o požadavcích na ochranu osobních údajů. Naším cílem bylo předat jim náš přístup ke čtení obecného nařízení a zákona o zpracování osobních údajů i informace k aktuálním problémům, jako je používání biometriky nebo správní trestání,“ uvedla odborná garantka akce Miroslava Matoušová. „Navzdory obavám z rozdílných očekávání účastníků byly obě přednášky i následné konzultace přijaty velmi dobře.“

Den menších správců se od počátku působnosti obecného nařízení stal další akcí Úřadu, na které se veřejnost mohla setkat s jeho experty a zkonzultovat s nimi případné nejasnosti ohledně aktuální právní úpravy ochrany osobních údajů. Konkrétně navázal na velmi úspěšné konzultace pro pověřence, kterých od července 2018 proběhlo již deset.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 12.12.2019 / 12.12.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém