Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

ÚOOÚ zveřejnil překlad pokynů Evropského sboru ke kamerám a kamerovým systémům

22. 8. 2019 - Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil pracovní překlad pokynů Evropského sboru pro ochranu osobních údajů (Sbor), týkajících se kamer a kamerových systémů.
 

 
 
Pokyny ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videozařízení (3/2019) byly přijaty Sborem na počátku července ve verzi, která je určena k veřejné konzultaci, viz tisková zpráva Sboru z 12. července.

Nové pokyny detailně popisují požadavky obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) kladené na zpracování osobních údajů v rámci technologií sledování osob prostřednictvím videozařízení. V dokumentu je uvedena řada praktických situací s příklady rozpoznávání obličejů, cílené reklamy, dopravního provozu či předcházení kriminalitě. Pokyny uvádějí jak konkrétní povinnosti odpovědných subjektů, tak i práva zaznamenávaných osob, včetně práva na přístup k údajům (poskytnutím kopie videozáznamu). Ze zmíněného stojí za to upozornit právě na oblast sledování dopravního provozu pomocí tzv. autokamer. Z uveřejněných pokynů totiž vyplývá, že by kamera neměla zaznamenávat provoz nepřetržitě.

V rámci veřejné konzultace mohou laická i odborná veřejnost, občané, sdružení či jiné subjekty zasílat Sboru své názory a připomínky, které budu posouzeny a případně zapracovány.

ÚOOÚ tímto současně vybízí veřejnost k zapojení se do veřejné konzultace. Jedná se o právo všech zainteresovaných stran, osob dotčených videonahráváním, dále také správců či zpracovatelů i dodavatelů technologií, aby vznesli připomínky a upozornili na praktické i výkladové nejasnosti a tak přispěli ke zpřesnění pokynů Sboru

Neoficiální překlad pokynů Sboru ke kamerám a kamerovým systémům naleznete ZDE.

Své připomínky zasílejte Sboru v elektronické podobě na adresu EDPB@edpb.europa.eu do 9. září 2019.

Veškeré další Evropským sborem pro ochranu osobních údajů vydávané a veřejně diskutované materiály naleznete v příslušné rubrice Pokyny sboru.
 
Zodpovídá: Mgr. Tomáš Paták
Vytvořeno / změněno: 22.8.2019 / 22.8.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém