Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Upozornění k wifi-trackingu

 

 
 

5. srpna 2016

Wifi-tracking je sledování zařízení (mobil, notebook, tablet apod.) s aktivním bezdrátovým připojením, při kterém dochází ke sbírání např. lokalizačních dat uživatele tohoto zařízení provozovatelem wifi sítě.

Úřad pro ochranu osobních údajů se v rámci dozoru nad dodržováním povinností stanovených zákonem při zpracování osobních údajů zabývá mj. i mapováním aktuální situace v oblasti wifi-trackingu, a to v sektorech elektronické komunikace, obchodních řetězců a restauračních a hotelových zařízení.

Úřad uskutečnil dotazníkový průzkum ve zhruba 15 společnostech a z obdržených odpovědí zjistil, že nikdo z oslovených subjektů wifi-tracking neprovozuje, a většina ani neuvažuje o jeho využití v nejbližší budoucnosti.

Přesto je na místě, aby si každý uživatel mobilního zařízení disponujícího wifi připojením zvážil, zda skutečně potřebuje mít wifi připojení neustále aktivní, nebo raději zvolí jeho vypínání jako prevenci před sledováním ze strany neznámého provozovatele wifi-trackingu, a zda tak předejde případným následným reklamním či jiným sdělením.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 5.8.2016 / 5.8.2016

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém