Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad k případu webu white-media.info

14. 1. 2019 - Vyjádření Úřadu pro ochranu osobních údajů k znepřístupnění webu www.white-media.info.
 

 
 
Úřad již v minulosti informoval, že prověřuje na základě obdržených podnětů nezákonné zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním webu www.white-media.info.

Úřad zjistil, že uvedená doména je anonymně registrována u americké společnosti DreamHost. Společnost DreamHost, LLC, je současně poskytovatelem webhostingu pro tento web. Úřad proto v závěru roku 2018 upozornil tuto společnost na protiprávní obsah daného webu a vyzval ji k součinnosti.

Konkrétně Úřad upozornil poskytovatele webhostingu na skutečnost, že web www.white-media.info zpracovává osobní údaje v rozporu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Dané zpracování spočívalo zejména ve zveřejňování neoprávněně získaných osobních údajů o osobách z České republiky, a to nejméně v rozsahu jméno, datum narození, adresa. Na webu byly dále uvedeny údaje z kopií průkazů totožnosti, fotografie a kontaktní údaje.

Pro takové zpracování osobních údajů neměl provozovatel webu žádný právní titul a současně byly zřejmě porušeny další povinnosti uložené obecným nařízením. Společnost DreamHost, LLC, jako zpracovatel osobních údajů, je přitom povinna dodržovat právní předpisy ochrany osobních údajů a Úřadu poskytnout nezbytnou součinnost.

V návaznosti na tento postup společnost DreamHost, LLC, Úřad na počátku roku 2019 informovala o rozhodnutí ukončit poskytování hostingových služeb ve vztahu k uvedené doméně, neboť má na základě sdělení Úřadu za prokázané, že provozováním webu dochází k porušování právních předpisů. Počínaje 8. lednem 2019 proto není web www.white-media.info nadále přístupný.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 14.1.2019 / 14.1.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém