Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad k závěrům kontroly NKÚ

31. 7. 2017 - Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) k závěrům kontroly hospodaření v letech 2013 až 2015 ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).
 

 
 
Kontroloři se v případě ÚOOÚ zaměřili například na náklady za úklid, ostrahu či jazykové vzdělávání.

Ve svých závěrech NKÚ například upozornil, že v letech 2011, 2013 a 2015 byla bez soutěže uzavřena smlouva na výuku anglického jazyka. Důvodem takového kroku bylo zachování kontinuity výuky, která v rámci ÚOOÚ probíhala. Nicméně v roce 2016 ÚOOÚ tento stav napravil a vypsal standardní výběrové řízení na výuku jazyků. Smlouvu s vítězem této veřejné zakázky následně uzavřel ještě před oznámením kontroly ze strany NKÚ.

Kontrola se zaměřila také na zajištění ostrahy sídla ÚOOÚ, která je podle závěrů NKÚ vyšší v porovnání s Úřadem průmyslového vlastnictví. „Je nutné si uvědomit, že Úřad pro ochranu osobních údajů musí mít zajištěnu ochranu svého sídla 24 hodin denně, sedm dní v týdnu z důvodu provozováni kritického informačního systému. Nároky na takovou ostrahu s sebou pochopitelně nesou i zvýšené náklady,“ vysvětlil mluvčí ÚOOÚ Tomáš Paták.

NKÚ také poukázal na vyšší cenu služeb, konkrétně za pravidelný úklid sídla ÚOOÚ. Smlouvu s touto úklidovou firmou vypověděl Úřad pro ochranu osobních údajů již v loňském roce a nyní si zajišťuje úklid prostřednictvím vlastních zaměstnanců.  

V souvislosti s některými dalšími nálezy NKÚ již ÚOOÚ upravil příslušnou interní směrnici o vyřazování nepotřebného majetku.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 31.7.2017 / 31.7.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém