Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad na semináři Armády spásy

18. 12. 2017 – Zástupci ÚOOÚ přednášeli minulý čtvrtek na semináři o ochraně osobních údajů, který se konal v pražské Husově kapli. Akce byla určena pro zaměstnance sociálních organizací patřící pod dobročinnou organizaci Armáda spásy.
 

 
 

Přednášku vedla Soňa Matochová, vedoucí analytického oddělení Úřadu, která přítomné rámcově seznámila s Obecným nařízením i důvody jeho zavedení. „Žijeme ve vzrušující době automatizace, robotizace, velkého pokroku i výzkumů, které pomáhají lidem. Na zabezpečení ochrany našich osobních údajů se však v tomto rozvoji mnohdy zapomíná. Účinná ochrana soukromí je pak zcela zásadní pro naši demokracii a důležitým pilířem pro další rozvoj práv a svobod každého člověka,“ zdůraznila. Věnovala se rovněž zásadám zabezpečení osobních údajů, základním pojmům a zásadám práce s GDPR z pozice Armády spásy.

V druhé části programu následovala diskuze, ve které kromě Soni Matochové vystoupili i vrchní rada analytického oddělení Marta Mühlhoferová a ředitel odboru kanceláře předsedkyně Petr Kobylka.

Akce byla jedním z posledních letošních odborných vystoupení expertů z Úřadu pro ochranu osobních údajů. V roce 2017 se jeho zaměstnanci aktivně zúčastnili skoro devadesáti akcí.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 18.12.2017 / 18.12.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém