Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad potřebuje mít v ruce cukr i bič

9. 9. 2020 – Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejňuje na svých webových stránkách přepis bilančního rozhovoru se svojí bývalou předsedkyní Ivanou Janů, který poskytla v minulém týdnu Lidovým novinám.
 

 
 
Ivana Janů v rozhovoru shrnula své působení i současný stav ÚOOÚ. Na tomto místě ocenila například fakt, že se v rámci Úřadu povedlo zavést funkční odbor věnující se právu na informace. „Právo na ochranu soukromí a na přístup k informacím stojí často proti sobě a bývá je nutno vyvažovat. Je dobré, že se tak děje pod jednou střechou a že kvůli tomu nemusel vzniknout nový úřad,“ vysvětlila. 

Bývalá předsedkyně však pohovořila i o budoucích výzvách a plánech, které instituci čekají. „Vedení Úřadu se nevyhne stanovování priorit, a to především s ohledem na jeho omezené kapacity. Výzvy budou nicméně přinášeny aktuálními celospolečenskými tématy, jimiž jsou nyní digitalizace a zčásti i virtualizace společenských kontaktů urychlené protiepidemickými opatřeními,“ uvedla.

Celý přepis rozhovoru naleznete níže.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 9.9.2020 / 9.9.2020

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém