Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad přednášel pověřencům z Karlovarska

31. 5. 2019 – Nová česká adaptační legislativa a aktuální poznatky Úřadu pro ochranu osobních údajů o pověřencích byly hlavními tématy setkání pověřenců obcí karlovarského kraje, kde jako hosté vystoupili v týdnu experti Úřadu Miroslava Matoušová a Ladislav Hejlík.
 

 
 
Na půdě Krajského úřadu Karlovarského kraje nejdříve vedoucí oddělení konzultací ÚOOÚ Ladislav Hejlík představil některé atributy zpracování osobních údajů v souvislosti s novou českou adaptační legislativou. V této souvislosti se věnoval převážně působnosti nového zákona na adaptaci obecného nařízení, trestněprávní směrnici a zajišťování obranných a bezpečnostních zájmů ČR.
Miroslava Matoušová a Ladislav Hejlík přednášejí na akci pro pověřence v Karlových Varech
Poradkyně předsedkyně Úřadu Miroslava Matoušová přítomné seznámila s aktuálními tématy ochrany osobních údajů ve veřejných subjektech v ČR z pohledu ÚOOÚ. Součástí bloku byly poznatky Úřadu o pověřencích a některé náležitosti, které s funkcí pověřence souvisejí, například kvalifikační požadavky a jmenování.

„Pověřence musí vždy ohlašovat správce, který ho zaměstnává. Bohužel se setkáváme s tím, že pověřenec nám ohlásí své vlastní jmenování sám. Na druhé straně jmenovaní pověřenci mnohdy netuší, kdo a kdy jejich jmenování oznámil či na jakém základě byli jmenováni,“ uvedla Miroslava Matoušová.

Kvalifikovaný odhad Úřadu je, že v České republice působí okolo 16 500 pověřenců. Na toto číslo má vliv i fakt, že mnoho organizací mít pověřence ze zákona ani nemusí a jmenovaly ho dobrovolně. 

Setkání bylo další z akcí pro pověřence, kterých se Úřad zúčastnil. Minulý týden absolvovali jeho experti podobnou konferenci v Pardubicích. Sami pak od léta 2018 přednášeli na již devíti informačních seminářích, které Úřad pro pověřence organizuje. Další se pak uskuteční v polovině června. Zprávu z jedné z těchto akcí si přečtěte zde.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 29.5.2019 / 29.5.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém