Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad se ještě více otevírá veřejnosti, na webu zveřejnil svá druhoinstanční rozhodnutí

4. 10. 2019 – Další krok k ještě větší otevřenosti směrem k veřejnosti učinil Úřad pro ochranu osobních údajů. Na svých webových stránkách uveřejnil vybraná anonymizovaná druhoinstanční rozhodnutí předsedkyně Úřadu.
 

 
 
Informace se týkají rozkladu - opravného prostředku, kterého mohou využití ti, kterým ÚOOÚ vydaným rozhodnutím uložil správní sankci, či nápravné opatření. To mohou díky této variantě napadnout. „O rozkladu poté rozhoduje předsedkyně Úřadu Ivana Janů. Napadené rozhodnutí může zrušit, změnit nebo potvrdit. Proti jejímu verdiktu se již nelze odvolat a napadnout ho je možné pouze žalobou ke správnímu soudu,“ vysvětlil mluvčí Úřadu Tomáš Paták.

Všechna rozhodnutí ÚOOÚ zveřejňuje v nezkrácené podobě, pouze s nezbytně anonymizovanými daty.

Jedná se o další krok, kterým se ÚOOÚ ještě více otevírá veřejnosti. Od svého založení už v pravidelných půlročních intervalech informuje o provedených kontrolách.

Novou rubriku Rozhodnutí předsedkyně Úřadu naleznete v kapitole Dozorová a rozhodovací činnost.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 4.10.2019 / 4.10.2019

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém