Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Úřad spustil mobilní verzi webu

11. 4. 2017 - Úřad pro ochranu osobních údajů má od dubna své webové stránky také ve verzi, která je plně optimalizována pro chytré telefony.
 

 
 

„Digitální doba a stále rostoucí zájem o chytré telefony sebou nese i požadavky na využívání nejmodernějších technologií. ÚOOÚ chce být dostupnější pro veřejnost. Naším cílem je téma ochrany osobních údajů lidem ještě více přiblížit. Proto jsme přistoupili ke spuštění mobilního webu, který vnímáme jako jeden z takových kroků,“ uvedl mluvčí Úřadu Tomáš Paták.

Na novém mobilním webu, který je přístupný také přes odkaz m.uoou.cz, a který po navigační stránce téměř přesně kopíruje standardní verzi stránek ÚOOÚ, naleznou návštěvníci vše v přehledné textové formě. Výhoda takového řešení je v malé náročnosti na datové přenosy.

Kromě datové nenáročnosti přináší mobilní verze webu Úřadu návštěvníkům komfort v podobě pohodlného čtení textu bez nutnosti dalšího přibližování.

Právní předpisy judikatura, registry, či obecné nařízení EU. Vše je obsahově shodné se standardním webem. „Naším cílem bylo, abychom nijak informačně neochudili návštěvníky využívající mobilní telefony k přístupu na naše stránky,“ uzavřel mluvčí Úřadu.

Správnost kroku v podobě spuštění mobilního webu dokazují statistiky. Podle nejnovějších dat ČSÚ používalo v roce 2016 internet 6,7 miliónu obyvatel České republiky starších 16 let, tj. 76,5 procenta. Z toho 77 procent uživatelů se k internetu připojuje denně nebo téměř denně. Polovina z nich přitom využívá mobilní telefon.

 
Zodpovídá: Mgr. Tomáš Paták
Vytvořeno / změněno: 12.4.2017 / 12.4.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém