Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

V Bruselu se sešli experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele

6. 4. 2017 - Na konci března se v Bruselu uskutečnil první workshop, na kterém se společně setkali experti na ochranu osobních údajů a ochranu spotřebitele.
 

 
 
Na konci března se v Bruselu uskutečnil první workshop, kterého se zúčastnil kromě zástupců orgánů pro ochranu spotřebitele z celkem 18 členských států Evropské unie a zástupců orgánů pro ochranu osobních údajů z celkem 11 členských států Evropské unie, také Evropský inspektor ochrany údajů (EDPS). Svého zástupce měl na workshopu i český Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Účastníci se shodli, že digitální ekonomika (včetně on-line služeb, aplikací a connected toys) vyzývá ke spolupráci mezi orgány pro ochranu spotřebitele a orgány pro ochranu osobních údajů při dodržování právní zásady ne bis in idem. "To znamená, že nelze rozhodovat dvakrát v téže věci," upřesnila Zdenka Romanovská, která český Úřad na workshopu v metropoli Evropské unie zastupovala.


 
Zodpovídá: Mgr. Tomáš Paták
Vytvořeno / změněno: 7.4.2017 / 7.4.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém