Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

V ČR se uskutečnilo evropské finále soutěže v kybernetické bezpečnosti

1. 10. 2021 - Hlavní město České republiky hostilo tento týden celoevropskou soutěž European Cyber Security Challenge, jejímž dlouhodobým cílem je vyhledávání talentů v oblasti kybernetické bezpečnosti.
 

 
 
Celkem 19 národních týmů změřilo své schopnosti v penetračních testech, kryptografii, reverzním inženýrství, forenzní analýze a dalších úlohách.

Vítězem letošního ročníku se nakonec stal tým z Německa.

Téma kybernetické bezpečnosti a s ní související úniky dat zasahuje do oblasti ochrany osobních údajů. Úřad pro ochranu osobních údajů proto dlouhodobě podporuje Národní soutěž v kybernetické bezpečnosti, tak i letošní celoevropské měření sil, které je skvělým srovnáním schopností národních týmů.

„Problematiku kybernetické bezpečnosti je nutné brát velmi vážně. Pro ochranu osobních údajů je nezbytné,  abychom si vychovávali IT talenty a odborníky. Nesmíme ale zapomínat ani na osvětu a popularizaci, na vzdělání pedagogů i rodičů, kteří povědomí o ochraně soukromí a rizicích světa internetu mají  předávat dětem.  Stále platí, že v oblasti kybernetické bezpečnosti nejen v souvislosti s ochranou osobních údajů je nejslabším článkem uživatel,“
uvedl Petr Jäger, místopředseda Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Soutěž v kybernetické bezpečnosti je od roku 2014 každoročně pořádána některou z členských zemí EU pod záštitou Evropské agentury pro kybernetickou bezpečnost (ENISA).
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 1.10.2021 / 1.10.2021

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém