Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

V Nizozemsku ukradli osobní data tisíců trasovaných lidí

ČTK, 29. ledna 2021

 
 
 
Z nizozemského programu pro trasování lidí nakažených koronavirem ukradl neznámý pachatel osobní data tisíců lidí. Únik citlivých informací dnes přiznalo vedení Nizozemského zdravotního úřadu (GGD) a okamžitě se za něj omluvilo, píše agentura Reuters. Ukradená data zahrnují jména, adresy, telefonní čísla, čísla pojištění a výsledky testů.

Podle GGD šlo o dvě samostatné krádeže dat z hlavního trasovacího systému a nikoliv z aplikace pro chytré telefony, která byla pod drobnohledem právě kvůli obavám ze zneužití dat. V jednom případě se zaměstnanci GGD zaměřili na osobní informace malého počtu prominentních osob a ukradli je. V druhém případě unikla celá sada dat, která byla nabídnuta k prodeji na internetu. Zatím není jasné, zda údaje někdo koupil.

"Úzce spolupracujeme s policií, soudy a specialisty na data a kyberkriminalitu. (...) Osoby, které překročily hranici, propustíme a slabá místa našeho bezpečnostního systému jsme již objevili a posílili jejich ochranu," uvádí GGD.

Premiér Mark Rutte vedle kritiky za únik dat čelí i důsledkům několik nocí trvajících nepokojů v mnoha městech, při kterých výtržníci rabovali v obchodech a stovky lidí byly zadrženy.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > V Nizozemsku ukradli osobní data tisíců trasovaných lidí

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém