Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Ve Walesu omylem zveřejnili data pacientů s covidem-19 - archiv dokumentů

ČTK, 14. září 2020

 
 
 
Osobní data všech obyvatel Walesu, kteří měli od konce února do konce srpna pozitivní test na covid-19, se omylem objevila na veřejně dostupné webové stránce. Šlo o informace týkající se 18.105 obyvatel Walesu, uvedla dnes agentura Reuters s odvoláním na velšský státní zdravotnický systém.

Únik dat způsobila lidská chyba, přiznal zdravotnický úřad. Osobní data se 30. srpna objevila na veřejně dostupné webové stránce velšského zdravotnického systému a dvacet hodin byla online. Za tu dobu měla stránka 56 zhlédnutí.

Velšský státní zdravotnický systém uvedl, že u většiny - konkrétně u 16.179 lidí - byly zveřejněny iniciály, data narození, geografické údaje a pohlaví. Podle úřadu je tudíž riziko identifikace jednotlivých lidí nízké.

Ovšem u 1926 obyvatel pečovatelských domovů a sociálního bydlení unikly také jejich adresy, čímž se riziko identifikace zvyšuje.

"V tuto chvíli není důkaz o tom, že by data byla zneužita. Nicméně uznáváme, že to vyvolá obavy a strach. Velice litujeme, že se nám tentokrát nepodařilo ochránit důvěrné informace velšských obyvatel," uvedl velšský státní zdravotnický systém v prohlášení. Úřad dodal, že podnikl kroky, aby se v budoucnu podobný incident neopakoval a že se případem bude zabývat externí vyšetřování.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Ve Walesu omylem zveřejnili data pacientů s covidem-19

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém