Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy

 

Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systémy EU (Schengen) > VIS - Vízový informační systém

 

VIS - Vízový informační systém

 
 
 

Účelem tohoto systému je zlepšit provádění společné vízové politiky, konzulární spolupráci a konzultace mezi ústředními vízovými orgány týkající se krátkodobých schengenských víz k pobytu do 90 dnů. V České republice byl systém spuštěn dne 11. října 2011. Díky tomuto systému je výrazně urychleno vyřizování žádostí o krátkodobá víza. Účel, funkce a související povinnosti, podmínky a postupy pro výměnu vízových údajů mezi zeměmi uplatňujícími společnou vízovou politiku, jsou upraveny v:

  • Rozhodnutí Rady ze dne 8. července 2004 o zřízení vízového informačního systému (VIS) (2004/512/ES);
  • Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 767/2008 ze dne 9. července 2008 o vázovém informačním systému a o výměně údajů krátkodobých vízech mezi členskými státy (nařízení o VIS), pozměněné nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 810/2010 ze dne 13. července 2009 o kodexu Společenství o vízech (vízový kodex).

Více informací k VIS naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/kratkodobe_vizum/index.html

 

Pro technické zajištění provozu velkých informačních systémů, jakými jsou i SIS II, VIS nebo EURODAC, byla zřízena Evropská agentura pro provozní řízení rozsáhlých informačních systémů, jejíž činnost je upravena v nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) č.1077/2011 ze dne 25. října, kterým se zřizuje Evropská agentura pro provozní řízení rozsáhlých informačních systémů v prostoru svobody, bezpečnosti a práva.

Více informací o agentuře naleznete například zde:

http://europa.eu/about-eu/agencies/regulatory_agencies_bodies/policy_agencies/eu-lisa/index_cs.htm

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Informační systémy EU (Schengen) > VIS - Vízový informační systém

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém