Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

 

Tisková zpráva: Vodítka k Obecnému nařízení – novinky do konce roku 2017

18. 9. 2017 - Pracovní skupina WP29 k GDPR postupně předkládá dokumenty, které mají být pomůckou pro výklad a uplatnění vybraných prvků Obecného nařízení o ochraně osobních údajů. Ke třem dosud uveřejněným vodítkům by do konce letošního roku měla přibýt další.
 

 
 

V oblasti „technologických postupů“ se bude jednat o vodítka k posouzení vlivu na ochranu osobních údajů a ke stanovení, zda zpracování bude „pravděpodobně mít za následek vysoké riziko". Tento materiál byl publikován již před časem v rámci veřejné konzultace. V upravené podobě má být na začátku října schválen na plenárním zasedání WP29. Následně se bude pracovat na jeho české verzi. Uživatelé v něm především naleznou soubor kritérií pro vyhodnocení, zda je pro dané zpracování nutné vypracovat posouzení vlivu.

Dalším, ze strany správců a zpracovatelů značně očekávaným podkladem, jsou vodítka k oznamování případů porušení zabezpečení osobních údajů. Tento dokument má být schválen během podzimu a předložen na internetu k veřejné konzultaci.

V technologické oblasti má WP29 v plánu do konce roku nabídnout také vodítka týkající se vydávání osvědčení o ochraně osobních údajů (certifikace) a vodítka k akreditaci subjektů pro vydávání osvědčení.

Rovněž se pracuje na materiálu o aspektech ochrany soukromí v souvislosti s používáním bezpilotních letounů (drony), což je téma nabývající stále většího významu. Tento dokument by měl být veřejnosti nabídnut v roce 2018, stejně jako stanovisko ke zpracování osobních údajů generovaných a shromažďovaných při provozu inteligentních dopravních systémů.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 22.9.2017 / 22.9.2017

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém