Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

 

Otázky a odpovědi ke kodexům chování

25. 4. 2018 – Úřad pro ochranu osobních údajů uveřejnil na svých webových stránkách odpovědi na nejčastější otázky týkající se kodexů chování, se kterými se setkává ve své praxi.
 

 
 
Úřad upozorňuje, že informace zde uvedené jsou jeho pracovním názorem a mohou se měnit v závislosti na přijetí pokynů Pracovní skupinou WP29 – budoucího Evropského sboru pro ochranu osobních údajů.
 
Systém uplatňování nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů prostřednictvím vypracování a monitorování kodexů chování totiž dosud není připraven, a to z důvodu přípravy klíčových metodických návodů evropskou Pracovní skupinou WP29 (mělo by jít o Guidelines on Codes of Conduct and Monitoring Bodies under Regulation 2016/679). V rámci jednotného uplatňování výše uvedeného nařízení podléhají totiž některé dokumenty schválení Evropským sborem pro ochranu osobních údajů a tudíž by systém vypracování a monitorování kodexů chování mohl, bez zohlednění uvedeného dokumentu, podléhat zásadním změnám.   

Otázky a odpovědi ke kodexům chování naleznete v rubrice GDPR (obecné nařízení) zde.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 25.4.2018 / 25.4.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém