Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Nejvyšší správní soud potvrdil rozhodnutí ÚOOÚ o potrestání šiřitele, v jehož prospěch byla zasílána obchodní sdělení

Nejvyšší správní soud svým rozsudkem definitivně potvrdil sankci ve výši 1,4 mil. Kč uloženou rozhodnutím Úřadu v oblasti šíření obchodních sdělení.
 

 
 
Úřad opakovaně zdůrazňoval, že odpovědnost za šíření obchodních sdělení nese kromě samotného rozesílatele i ten, kdo takovou rozesílku ve svůj prospěch inicioval – ať už objednáním služby, udělením příkazu či jiného pokynu, a to včetně využívání affiliate partnerů nebo prostřednictvím nástrojů lead marketingu apod. Jak soud poznamenal, odpovědnost je v tomto případě objektivní a osoba, v jejíž prospěch je obchodní sdělení šířeno tak odpovídá i za případný exces těchto rozesilatelů. Je proto nezbytné, aby si všichni šiřitelé obchodních sdělení, ať už jde o zadavatele (objednatele) či faktické rozesílatele, dostatečně ověřili, zda adresáti obchodních sdělení udělili pro takové zasílání souhlas, resp. v obecné rovině, zda rozesílka obchodních sdělení probíhá zákonným způsobem.

Tento dlouhodobý výklad Úřadu tak byl nyní potvrzen i nejvyšší instancí správního soudnictví (odkaz na rozsudek).
 
Zodpovídá: Mgr. Lenka Brabencová
Vytvořeno / změněno: 21.3.2023 / 21.3.2023

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém