Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Vláda, správa, ekonomika i zdravotnictví. Austrálie podle premiéra čelí hackerskému útoku jiného státu

iROZHLAS, 19. června 2020

 
 
 
Australská vláda a další instituce i podniky jsou právě terčem rozsáhlého kybernetického útoku, vedeného z nejmenovaného státu, uvedl v pátek premiér Scott Morrison podle tiskových agentur. Na australské organizace v současné době působí sofistikovaný státní hráč,“ uvedl Morrison podle agentury AFP na tiskové konferenci. Útok hackerů na počítačové sítě podle něj zasáhl „australské organizace v různých sektorech na všech úrovních“ vlády a správy, ekonomiky, politických organizací, zdravotnictví, poskytovatelů základních služeb a provozovatelů klíčové infrastruktury.

Hrozba je podle premiéra ustavičná, ale četnost útoků hackerů se „během mnoha měsíců“ zvýšila. „Jsou to akce státního hráče s význačnými schopnostmi. Není mnoho států s takovými schopnostmi,“ poznamenal podle agentury AP. Austrálie však neuvede, která země je za to zodpovědná, dodal.

Morrisonovo prohlášení následovalo poté, co Reuters uvedl, že Austrálie v březnu zjistila, že za útok hackerů na australský parlament byla zodpovědná Čína. Canberra ale nikdy veřejně neupřesnila, odkud útok přišel, a Čína zodpovědnost popřela.

Austrálie, která je spojencem USA, vyostřila vztahy se svým největším obchodním partnerem tím, že usilovala o mezinárodní vyšetřování ohledně zdroje a rozšíření nemoci covid-19, způsobované koronavirem. První případ nákazy člověka se objevil v čínském městě Wu-chan koncem loňského roku.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Vláda, správa, ekonomika i zdravotnictví. Austrálie podle premiéra čelí hackerskému útoku jiného státu

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém