Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Volební zákony – technická novela - archiv dokumentů

 
 
 

Informace k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a ostatní volební zákony

14. září 2015

Jedná se o osnovu technické novely. Podstatou osnovy je změna volebních obvodů: „obvodů č. 16 (sídlo: Beroun), č. 28 (sídlo: Mělník), č. 30 (sídlo: Kladno), č. 41 (sídlo: Benešov), č. 42 (sídlo: Kolín), u kterých vzrostl počet obyvatel nad zákonem stanovený koeficient, a u volebního obvodu č. 64 (sídlo: Bruntál), kde poklesl počet obyvatel pod zákonem stanovený koeficient. Navrhuje se proto změna území u shora uvedených volebních obvodů a v důsledku těchto změn pak úprava některých sousedících volebních obvodů, konkrétně volebního obvodu č. 6 (sídlo: Louny), č. 13 (sídlo: Tábor), č. 18 (sídlo: Příbram), č. 36 (sídlo: Česká Lípa), č. 37 (sídlo: Jičín) a č. 68 (sídlo: Opava).“ Současně je nutno zohlednit změnu hranic vojenského újezdu Libavá.

Podstatnou změnou je, jak uvádí DPIA, odstranění rodného čísla na prohlášení kandidáta a na petici na podporu kandidatury nezávislého kandidáta na senátora a jeho nahrazení datem narození. Tuto změnu je nutno hodnotit pozitivně. Významné je rovněž zrušení prokazování státního občanství, neboť tuto informaci státní správa již má.

Z těchto důvodů ÚOOÚ neuplatnil žádné připomínky.

čj. UOOU-09149/15-2

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2015 > Volební zákony – technická novela

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém