Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > O nás > Seznam úředně oprávněných osob

 

Vyhlášení soutěže "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

 
 
 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlašuje

soutěž

„Moje soukromí

Nedívat se, nešťourat!“

ve věkových kategoriích 12-15 let a 16-20 let


U příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2007 se na vás obracíme s několika otázkami:

Co chápete pod pojmem soukromí? Je pro vás důležité – proč ano, proč ne? Měli bychom si soukromí vážit? V čem se o ně obáváte? Jaké máte zkušenosti s jeho respektováním? Jaké vidíte problémy s jeho dodržováním ve vztahu k vám i k druhým?  Co by se podle vás mělo zlepšit v jeho zabezpečení?

přiloženém textu jsme se vám pokusili přiblížit některé pojmy z oblasti ochrany osobních údajů, které jsou klíčem k našemu soukromí. Využili jsme k tomu slavné knihy George Orwella „1984“. I jinde v literatuře ale můžete objevit text, který o tématu soukromí hovoří. Čtenáři si to často ani neuvědomí. Pokud takový text najdete, můžete ho zpracovat literárně nebo výtvarně a poslat do soutěže. Můžete ale samozřejmě zaslat i své ryze vlastní texty či obrázky.

Příspěvky nám pošlete do 20. dubna 2007 na níže uvedenou adresu poštou nebo elektronicky. Na poštovní obálce nebo v případě elektronického odeslání v předmětu e-mailové zprávy uveďte označení „Soutěž“ a připojte také souhlas rodičů s využitím Vašeho příspěvku pro potřeby Úřadu.

Nezapomeňte uvést u příspěvku svůj věk a adresu, abychom mohli oslovit ty z Vás, jejichž výtvory ocení porota! Zaslané příspěvky se nevrací!

Vítěze pozveme na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína (děti v kategorii 12-15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou ocenění slavnostně předána a jejich výtvory vystaveny. Cenou bude kromě uměleckého předmětu také moderní pomůcka pro komunikaci.  

Vítěze spolu s jejich spolužáky a třídními učiteli pozveme na výlet do Prahy: Navštíví při té příležitosti studio Českého rozhlasu, aby uviděli při práci některého z „neviditelných herců“, poznají soukromí zvířat na noční návštěvě pražské ZOO a samozřejmě budou také hosty na Úřadě pro ochranu osobních údajů.

Bližší informace o soutěži najdete na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů na adrese http://www.uoou.cz/ v sekci Pro mládež. Zde je také umístěno číslo Bulletinu Úřadu, které bylo celé věnováno právě vám, dětem. Takže čtěte, pište, malujte, na vaše výtvory se již moc těšíme !

 

Úřad pro ochranu osobních údajů

Pplk. Sochora 27

170 00 Praha 7

Partneři soutěže:

Film festival Zlín Český rozhlas 2 - Praha Alík - dětský internet Radio Hey Učitelské noviny
 

Rubriky

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém