Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů předávaných třetím osobám Českým statistickým úřadem (dále také ČSÚ)

 

Vyhlášení soutěže "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

 
 
 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlašuje

soutěž

„Moje soukromí

Nedívat se, nešťourat!“

ve věkových kategoriích 12-15 let a 16-20 let


U příležitosti „Dne ochrany osobních údajů“ 28. ledna 2007 se na vás obracíme s několika otázkami:

Co chápete pod pojmem soukromí? Je pro vás důležité – proč ano, proč ne? Měli bychom si soukromí vážit? V čem se o ně obáváte? Jaké máte zkušenosti s jeho respektováním? Jaké vidíte problémy s jeho dodržováním ve vztahu k vám i k druhým?  Co by se podle vás mělo zlepšit v jeho zabezpečení?

přiloženém textu jsme se vám pokusili přiblížit některé pojmy z oblasti ochrany osobních údajů, které jsou klíčem k našemu soukromí. Využili jsme k tomu slavné knihy George Orwella „1984“. I jinde v literatuře ale můžete objevit text, který o tématu soukromí hovoří. Čtenáři si to často ani neuvědomí. Pokud takový text najdete, můžete ho zpracovat literárně nebo výtvarně a poslat do soutěže. Můžete ale samozřejmě zaslat i své ryze vlastní texty či obrázky.

Příspěvky nám pošlete do 20. dubna 2007 na níže uvedenou adresu poštou nebo elektronicky. Na poštovní obálce nebo v případě elektronického odeslání v předmětu e-mailové zprávy uveďte označení „Soutěž“ a připojte také souhlas rodičů s využitím Vašeho příspěvku pro potřeby Úřadu.

Nezapomeňte uvést u příspěvku svůj věk a adresu, abychom mohli oslovit ty z Vás, jejichž výtvory ocení porota! Zaslané příspěvky se nevrací!

Vítěze pozveme na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína (děti v kategorii 12-15 let v doprovodu rodičů), kde jim budou ocenění slavnostně předána a jejich výtvory vystaveny. Cenou bude kromě uměleckého předmětu také moderní pomůcka pro komunikaci.  

Vítěze spolu s jejich spolužáky a třídními učiteli pozveme na výlet do Prahy: Navštíví při té příležitosti studio Českého rozhlasu, aby uviděli při práci některého z „neviditelných herců“, poznají soukromí zvířat na noční návštěvě pražské ZOO a samozřejmě budou také hosty na Úřadě pro ochranu osobních údajů.

Bližší informace o soutěži najdete na webových stránkách Úřadu pro ochranu osobních údajů na adrese http://www.uoou.cz/ v sekci Pro mládež. Zde je také umístěno číslo Bulletinu Úřadu, které bylo celé věnováno právě vám, dětem. Takže čtěte, pište, malujte, na vaše výtvory se již moc těšíme !

 

Úřad pro ochranu osobních údajů

Pplk. Sochora 27

170 00 Praha 7

Partneři soutěže:

Film festival Zlín Český rozhlas 2 - Praha Alík - dětský internet Radio Hey Učitelské noviny
 

Rubriky

 
Sbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém