Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Vyjádření předsedy ÚOOÚ k chystané novele zákona o svobodném přístupu k informacím

17. 9. 2020 – Předseda Jiří Kaucký vydal prohlášení k pravomocím Úřadu pro ochranu osobních údajů v procesu rozhodování podle zákona o svobodném přístupu k informacím.
 

 
 
Debata vznikla u příležitosti chystané novely zákona o svobodném přístupu k informacím, která chce rozhodování o stížnostech vrátit do rukou vedoucích představitelů povinných subjektů.

„Domnívám se, že novela informačního zákona byla věcně na místě, neboť předchozí aplikační praxe ne vždy umožňovala efektivní realizaci práva na informace. Současná praxe Úřadu potvrzuje, že v systému skutečně tento článek chyběl,“ zdůraznil předseda Úřadu Jiří Kaucký, který však nesouhlasí s výrokem, že současné postavení ÚOOÚ je nesystémové. „V řadě evropských zemí je tomu tak, že dozorové úřady na ochranu osobních údajů v určitém rozsahu vykonávají i informační agendu,“ vysvětlil.

Celé vyjádření Jiřího Kauckého k chystané novele zákona o svobodném přístupu k informacím naleznete níže.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 17.9.2020 / 17.9.2020

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém