Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Využívání cloudových služeb pro videokonference Soudním dvorem EU je v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů

EDPS_logo
Evropský inspektor pro ochranu osobních údajů konstatoval, že využívání cloudových služeb pro videokonference společnosti Cisco Webex Soudním dvorem Evropské unie je v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů.
 

 
 
Úřad evropského inspektora pro ochranu osobních údajů to oznámil v tiskové zprávě.

Ve svém rozhodnutí Úřad evropského inspektora (EDPS) konstatuje, že používání videokonferencí Cisco Webex a souvisejících služeb Soudním dvorem Evropské unie (dále jen „Soudní dvůr“) splňuje normy ochrany údajů podle nařízení 2018/1725 platné pro orgány, instituce a jiné subjekty EU.

Evropský inspektor Wojciech Wiewiórowski k rozhodnutí uvedl, že "orgány, instituce a jiné subjekty Evropské unie při své každodenní práci musí při používání nástrojů pro videokonference dodržovat základní práva jednotlivců, a zejména pravidla ochrany údajů. To platí tím spíše, že používání těchto nástrojů může zahrnovat předávání osobních údajů do zemí mimo EU a Evropský hospodářský prostor (EHP). To pak může vést ke zvýšenému riziku pro práva a svobody jednotlivců." Zároveň  uvítal, že se Evropský soudní dvůr v této věci ujal vedení a dosáhl významných změn ze strany společnosti Cisco. Vyjádřil také naději, že tento úspěch poslouží jako pozitivní příklad pro ostatní orgány a instituce Evropské unie.

Rozhodnutí Úřadu evropského inspektora pro ochranu osobních údajů ze dne 13. července 2023.

Tisková zpráva Úřadu evropského inspektora pro ochranu osobních údajů.

 
Zodpovídá: Milan Řepka
Vytvořeno / změněno: 14.7.2023 / 14.7.2023

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém