Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Vzdálené připojení může ohrozit ochranu osobních údajů

Byla zjištěna zranitelnost vzdáleného připojení k operačnímu systému Windows prostřednictvím systémů bezpečnostní architektury společnosti Fortinet Security Fabric. Podle informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost České republiky jde o kritickou zranitelnost systémů pro firewall a rozhraní webového proxy serveru.
 

 
 

Byla zjištěna zranitelnost pro vzdálená  připojení k operačnímu systému Windows prostřednictvím systémů bezpečnostní architektury společnosti Fortinet Security Fabric. Podle informací Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost České republiky jde o kritickou zranitelnost systémů pro firewall a rozhraní webového proxy serveru.


Může tak být ohrožena konzistentní úroveň zabezpečení ve všech sítích, koncových bodech a cloudech. Zranitelná mohou být např. datová centra, sítě WAN, LAN a LTE, roamingová prostředí, provozní technologie CASB (Cloud Access Security Broker) a SASE (Secure Access Service Edge), ale také i domácí vzdálená připojení.

 

Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost byly jako kriticky zranitelné identifikovány tyto verze klienta bezpečnostní architektury pro operační systém Windows:
• FortiOS: 7.0.0 až 7.0.6 a 7.2.0 až 7.2.1
• FortiProxy: 7.0.0 až 7.0.6 a 7.2.0

Ohrožení bezpečnosti je možné eliminovat nastavením vícefaktorového ověřování uživatelů nebo omezením přístupových IP adres do administrátorského rozhraní.


Mezi bezpečné jsou ze strany NÚKIB zařazeny tyto klientské verze:

• FortiOS 7.0.7 a 7.2.2
• FortiProxy 7.0.7 a 7.2.1

 

 
Zodpovídá: Milan Řepka
Vytvořeno / změněno: 12.10.2022 / 12.10.2022

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém