Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Workshop na téma „data breaches“

 

 
 

21. dubna 2016

Dne 18. dubna 2016 se zástupci Úřadu pro ochranu osobních údajů zúčastnili workshopu na téma „data breaches“ (porušení zabezpečení osobních údajů) pořádaném Sdružením pro internetový rozvoj (SPIR).

Evropským parlamentem schválené obecné nařízení o ochraně osobních údajů, které nabude účinnosti v roce 2018, rozšiřuje povinnosti týkající se ohlašování bezpečnostních incidentů, tzv. data breaches, z oblasti elektronických komunikací i na další odvětví, včetně bankovnictví, zdravotnictví a veřejné správy. Diskutování dopadů této změny bylo jedním z hlavních cílů pracovního setkání.

Prezentaci shrnující informace o právní úpravě, dosavadních zkušenostech Úřadu pro ochranu osobních údajů, ale i o zkušenostech ze zahraničí přednesl vedoucí oddělení registračních činností ÚOOÚ Mgr. Bc. David Burian.

Workshopu se zúčastnili zástupci Svazu průmyslu, České asociace farmaceutických firem, ICT Unie, Asociace televizních organizací, Výboru nezávislého ICT průmyslu a zástupci společností IBM, Seznam, Microsoft a další.

Úřad pro ochranu osobních údajů vítá tuto možnost věnovat se z praktického pohledu již dnes vysoce aktuální problematice úzce související s kybernetickou bezpečností a předpokládá obdobná pracovní jednání také k dalším tématům, která souvisejí s obecným nařízením o ochraně osobních údajů.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 21.4.2016 / 21.4.2016

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém