Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

WP29 ustavuje pracovní skupinu pro sociální média

12. 4. 2018 - Pracovní skupina WP29, sdružující evropské dozorové úřady pro ochranu dat, vyjádřila v tomto týdnu na svém jednání plnou podporu probíhajícímu šetření národními dozorovými orgány v souvislosti se sběrem a použitím osobních údajů sociálními médii nebo jejich prostřednictvím. Zároveň vytvoří WP29 také pracovní skupinu pro sociální média (Social Media Working Group), která má pro tuto záležitost vypracovat dlouhodobou strategii.
 

 
 
Současná kauza zneužití dat desítek milionů uživatelů Facebooku je podle předsedkyně WP29 Andrey Jelinek s velkou pravděpodobností jen jeden případ rozšířené praxe vytěžování osobních údajů ze sociálních médií pro ekonomické nebo politické účely. „WP29 si však je plně vědoma, že tento problém je širší a týká se dalších činitelů, jako jsou vývojáři aplikací a obchodníci s daty. Činnost pracovní skupiny pro sociální média bude pokračovat i po zřízení Evropského sboru pro ochranu osobních údajů,“ prohlásila s tím, že tento sbor bude mít větší rozsah kompetencí v zájmu zajištění uplatňování obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Více k tématu naleznete v oficiální tiskové zprávě.
 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 12.4.2018 / 12.4.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém