Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > GDPR (obecné nařízení) > Pokyny Sboru

 

Z obsahu č. 62

 
 
 

- z obsahu č. 62 -

ÚVOD

Šedesátá druhá částka Věstníku Úřadu pro ochranu osobních údajů obsahuje přehled zrušených registrací v období od 16. 3. 2012 do 15. 6. 2012.

V rubrice Sdělení Úřadu je poprvé začleněn oddíl Z kontrolní činnosti Úřadu (rok 2011), který uvádí výběr případů, které byly v roce 2011 řešeny v rámci jeho kontrolní činnosti.

Součástí rubriky Sdělení Úřadu je také oddíl Z rozhodovací činnosti Úřadu (rok 2010 – 2011). Přináší přehled rozhodnutí Úřadu, k nimž dospěl na základě řešení případů porušení zákona o ochraně osobních údajů, nebo podezření z porušení zákona.

Rubriku Sdělení Úřadu uzavírá dokument Pracovní skupiny pro ochranu dat podle článku 29 (WP29), kterým je „PDF soubor Stanovisko č. 13/2011 ke geolokalizačním službám u inteligentních mobilních zařízení“. Cílem tohoto stanoviska je objasnit právní rámec použitelný u geolokalizačních služeb dostupných a/nebo generovaných prostřednictvím inteligentních mobilních zařízení, která se mohou připojit na internet a jsou vybavena lokalizačními detektory, jako je GPS. K takovým službám patří například mapy a navigace, ukládání geolokalizačních odkazů u obsahu na internetu („geotagging“), sledování míst pobytu přátel, kontrola dětí a reklama vycházející z lokalizace. Vzhledem k tomu, že inteligentní telefony a tabletové počítače jsou neoddělitelně spjaty se svými majiteli, poskytují velmi podrobný pohled do soukromého života majitelů. Jedním z velkých rizik je to, že majitelé nemají povědomí o tom, že přenášejí svoji lokalizaci, ani o tom, komu. V souvislosti s rychlým technologickým rozvojem, zejména s ohledem na mapování bezdrátových přístupových míst a skutečností, že subjekty, které nově vstupují na trh, jsou připraveny vyvíjet nové lokalizační služby na základě kombinace údajů základnové stanice a GPS a WiFi, se pracovní skupina rozhodla konkrétně objasnit právní požadavky na tyto služby podle směrnice o ochraně údajů.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém