Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Zahájena kontrola Mall.cz

19. 10. 2017 - Úřad pro ochranu osobních údajů zahájil na začátku října kontrolu společnosti Internet Mall.cz, a.s.
 

 
 

Předmětem kontroly je zabezpečení osobních údajů zákazníků této společnosti, kdy po hackerském útoku přišla téměř o 750 000 údajů o svých klientech. Tento případ byl široce medializován.

O výsledku kontroly bude Úřad pro ochranu osobních údajů informovat po jejím ukončení.

V souvislosti s výše uvedeným je třeba upozornit správce osobních údajů, že v obdobných případech budou od 25. května 2018 podle čl. 33 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů povinni v případech porušení zabezpečení osobních údajů bez zbytečného odkladu a pokud možno do 72 hodin od okamžiku, kdy se o něm dozví, ohlásit porušení dozorovému úřadu (s výjimkou případů, kdy je nepravděpodobné, že by porušení mělo za následek riziko pro práva a svobody fyzických osob).

 V případě, že porušení bude mít za následek vysoké riziko pro práva a svobody fyzických osob, bude správce povinen toto porušení oznámit též dotčeným subjektům údajů (viz čl. 34 Obecného nařízení o ochraně osobních údajů).

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 19.10.2017 / 19.10.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém