Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Zákon o ochraně osobních údajů, A. Kučerová, V. Bartík, J. Peca, K. Neuwirt, J. Nejedlý, Praha, Nakladatelství C. H. Beck, 2003

 

Zákon o ochraně osobních údajů, A. Kučerová, V. Bartík, J. Peca, K. Neuwirt, J. Nejedlý, Praha, Nakladatelství C. H. Beck, 2003

 
 
 
Publikace je rozsáhlým komentářem k problematice ochrany osobních údajů, a to jak z hlediska právního řádu České republiky, tak z hlediska právních předpisů Evropského společenství.

Cílem této příručky, která vyplňuje citelnou mezeru v informacích o této oblasti na českém knižním trhu, je hlouběji čtenáře seznámit s výkladem zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů ve smyslu pozdějších předpisů.

Kniha je rozdělena do čtyř částí. Část A obsahuje vlastní text zákona o ochraně osobních údajů.

Klíčovou částí publikace je její část B, která obsahuje výklad základních zásad ochrany osobních údajů a jejich vztah k právům a povinnostem osob při zpracovávání osobních údajů. Předmětem této části je také detailnější výklad jednotlivých ustanovení zákona o ochraně osobních údajů (včetně uvedení některých příkladů z praxe). Tento výklad má sloužit především aplikační praxi a naznačit způsob, jak sjednotit její provádění.

Obsahem části C jsou některé související právní předpisy nebo jejich části. Ačkoli právních předpisů, z nichž nějakým způsobem vyplývá zpracování osobních údajů, je obrovské množství, přičemž jsou velmi různorodé, autoři do této části pro ilustraci zařadili výběr těch nejdůležitějších.

V části D jsou nejvýznamnější předpisy Evropského společenství z oblasti ochrany osobních údajů, z nichž mnohé dosud nebyly v České republice zveřejněny.

Součástí publikace je rovněž věcný rejstřík a chronologický přehled odkazovaných právních předpisů.

Pro získání základních znalostí z oblasti ochrany osobních údajů je tato publikace dobrým a solidním základem.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Publikace > Anotace > Zákon o ochraně osobních údajů, A. Kučerová, V. Bartík, J. Peca, K. Neuwirt, J. Nejedlý, Praha, Nakladatelství C. H. Beck, 2003

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém