Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > GDPR (obecné nařízení) > Pokyny Sboru

 

Zákon o provozu vozidel na pozemních komunikacích

 
 
 

22. prosince 2016

Úřad pro ochranu osobních údajů uplatnil zásadní připomínku vůči návrhu ministerstva dopravy, aby při správním dozoru nad technickými prohlídkami nebo technickými kontrolami bylo možno pořizovat zvukové, obrazové a zvukově-obrazové záznamy bez vědomí provozovatele stanice technické kontroly nebo kontrolního technika. Návrh vychází z předpokladu, že soukromí fyzických osob by nemělo být dotčeno, ačkoliv navrhované tajné sledování se fakticky rovná zásahu do soukromí, který běžně podléhá soudnímu povolení. Není přitom zřejmé, proč by touto pravomocí měl být vybaven právě státní úředník ve správním dozoru. Důvodová zpráva tento návrh nijak nevysvětluje a koncepční otázku neřeší.

čj. UOOU-12880/16

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2016 > Zákon o provozu vozidel na pozemních komunikacích

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém