Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Žalobu Mafry na ÚOOÚ soud zamítl

18. 8. 2017 - Vydavatelství MAFRA se svojí žalobou na ÚOOÚ neuspělo. Ve svém rozsudku z 9. srpna 2017 o tom rozhodl Městský soud v Praze.
 

 
 

Podle rozhodnutí ÚOOÚ mělo vydavatelství zveřejněním soukromých telefonických hovorů bývalého premiéra Petra Nečase a jeho ženy Jany Nečasové (dříve Nagyové) porušit zákonnou povinnost tzv. zákazu zveřejnění informace získané z odposlechu, za což mu byla uložena pokuta 240 000 Kč. Proti tomuto rozhodnutí podala společnost správní žalobu. Soud však jejím námitkám nevyhověl a žalobu zamítl jako nedůvodnou.

Soud konstatoval, že „ze strany žalobkyně (vydavatelství MAFRA, a.s. – pozn.) došlo ke spáchání správního deliktu zveřejnění osobních údajů v rozporu s jiným právním předpisem, neboť žalobkyně porušila zákaz zveřejnění informace získané z odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu stanovený v trestním řádu. Správní orgány postupovaly v souladu se zákonem, neboť při svém rozhodování vycházely ze zjištěného skutkového stavu, svá rozhodnutí řádně odůvodnily a žalobkyni za její protiprávní jednání uložily přiměřenou pokutu“.

Proti tomuto rozhodnutí může MAFRA podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 18.8.2017 / 18.8.2017

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém