Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

GDPR telefonní linka

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2016 > Zaměstnanost a inspekce práce

 

Zaměstnanost a inspekce práce

 
 
 

8. února 2016

Jedná se o urgentní transposici směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/67/EU ze dne 15. května 2014, o prosazování směrnice 96/71/ES o vysílání pracovníků v rámci poskytování služeb, v předsedou LRV povoleném zkráceném připomínkovém řízení. Rovněž v parlamentu by předloha měla být projednána v rychločtení. Lhůta pro transposici končí 18. června 2016. K podstatnému zdržení legislativních prací došlo vinou gesčního sporu Ministerstva práce a sociálních věcí s Ministerstvem financí v otázce přeshraničního vymáhání sankcí uložených Státním úřadem inspekce práce.

Jak uvádí důvodová zpráva, součástí předlohy je i související úprava § 102 zákona o zaměstnanosti spočívající ve změně zaměstnavatelem povinně evidovaných informací u některých vyslaných zaměstnanců. DPIA zní: „Navrhovaná právní úprava nemá žádný dopad do oblasti ochrany soukromí a osobních údajů.“ To je v příkrém rozporu s realitou, a proto je nezbytné požadovat nápravu, a to rovněž v ustanoveních regulace zpracování osobních údajů. ÚOOÚ uplatnil zásadní připomínky.

sp. zn. UOOU-00841/16

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Archiv > Informace o legislativě > 2016 > Zaměstnanost a inspekce práce

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém