Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Zásadní změna politiky Facebooku. Bude mazat dezinformační zprávy o koronaviru

Echo24, 4. února 2020

 
 
 
4. 2. 2020 - Facebook začne mazat falešné a konspirační příspěvky, které se týkají nového koronaviru. Rozhodnutí přichází ruku v ruce se vzrůstajícím znepokojením nad rychle se šířící nemocí. Společnost se tak snaží zabránit šíření paniky. Informaci přinesl server The Independent.

Jde o zásadní změnu politiky Facebooku. Dosud totiž společnost v takových případech jen omezila dosah příspěvku. Například tak, že ho skryla z výsledků vyhledávání či neumožnila jeho propagaci. Sporný příspěvek ale i nadále zůstal na síti veřejně dostupný.
V minulosti byl proto Facebook terčem kritiky kvůli šíření falešných informací týkající se lidského zdraví.

V mnoha zemích se v posledních letech šíří dezinformace zejména o očkování. Falešné zprávy se šířily například o dětské obrně v Pákistánu a nebo o žluté zimnici v Jižní Americe.

Před pár týdny společnost Facebook také uvedla, že bude odstraňovat sofistikovaná podvodná videa, jejichž cílem je zmanipulovat diváky. Zákaz se podle sdělení firmy týká zejména obsahu vytvářeného prostřednictvím metod strojového učení, který se označuje termínem "deepfake".

Deepfakes podle Facebooku představují pro digitální platformy a společnost obecně vážný problém. Na internetu jsou stále relativní vzácností, jejich užívání ale sílí, napsala na firemním webu viceprezidentka Monika Bickertová. Nedávno se objektem falešného videa tohoto typu stal i šéf Facebooku Mark Zuckerberg, když jeden britský umělec upravil úryvek z jeho televizního interview. Zuckerberg se pak ve věrohodně vyhlížejícím klipu mimo jiné chlubil tím, že má absolutní moc nad "ukradenými daty miliard lidí".

Článek naleznete zde.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Zásadní změna politiky Facebooku. Bude mazat dezinformační zprávy o koronaviru

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém