Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Názory a rozhodnutí Úřadu

 

Změna ve vzoru Žádosti o přijetí do služebního poměru

 

 
 

13. dubna 2016

Úřad pro ochranu osobních údajů obdržel podnět jiného služebního úřadu, týkající se vzoru Žádosti o přijetí do služebního poměru, ve kterém bylo uvedeno, že žadatel souhlasí se zpracováním svých osobních údajů podle zákona o ochraně osobních údajů.

Vzhledem k tomu, že souhlas je odvolatelným projevem vůle, požadoval neúspěšný uchazeč o přijetí do služebního poměru skartování dokumentů správního řízení na základě odvolání svého souhlasu se zpracováním osobních údajů. V tomto případě však jde o povinné poskytnutí osobních údajů ve smyslu § 11 odst. 2 zákona o ochraně osobních údajů a zpracování osobních údajů je jako nezbytné pro dodržení právní povinnosti správce prováděno v souladu s § 5 odst. 2 písm. a) zákona o ochraně osobních údajů bez souhlasu subjektu údajů.

Velmi rychlou a vstřícnou reakcí oddělení řízení ve věcech státní služby Ministerstva vnitra ČR byla formulace poučení v elektronickém vzoru žádosti upravena tak, aby odpovídala citovaným ustanovením zákona o ochraně osobních údajů.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 13.4.2016 / 13.4.2016

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém