Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Změny v živnostenském rejstříku

 

 
 
15. ledna 2014

Úřad  registroval v průběhu roku 2012 řadu podnětů a dotazů od živnostníků, kteří poukazovali na nepřiměřený rozsah údajů zpracovávaných ve veřejné části živnostenského rejstříku. Úřad proto inicioval jednání s Ministerstvem průmyslu a obchodu, které se uskutečnilo 22. března 2013. Předmětem jednání byl v prvé řadě rozsah údajů, které jsou vedeny ve veřejné části živnostenského rejstříku, zejména se zaměřením na údaje o osobách, jejichž živnostenské oprávnění bylo ukončeno.

Na jednání bylo dohodnuto, že Úřad předloží konkrétní výhrady, resp. návrh změny příslušné části živnostenského zákona tak, aby zpracování osobních údajů v živnostenském rejstříku důsledně odráželo principy ochrany dat. To Úřad učinil dopisem ze dne 19. dubna 2013. MPO následně přistoupilo k návrhu legislativní změny v dohodnutém smyslu a s výsledkem, o němž  již aktuálně  informovala média.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 15.1.2014 / 15.1.2014

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém