Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Známá společnost provádějící genetické genealogické testy možná nezákonně nakládá s osobními údaji

Spotrebitele.dtest.cz, 10. září 2021

 
 
 
Norský úřad zahájil šetření proti společnosti MyHeritage, která mimo vytváření rodokmenu nabízí také genetické testy. Výsledkem může být mnohamilionová pokuta.

MyHeritage patří mezi nejpopulárnější subjekty nabízející genetické testy. Podle spotřebitelské organizace Forbrukerrådet jejich služeb využily statisíce Norů. Společnost však podle našich kolegů porušuje právní předpisy o ochraně údajů, a proto v březnu loňského roku podali stížnost k norskému úřadu pro ochranu osobních údajů. Jde o obzvláště závažný případ, protože jde o genetický materiál a vztahují se na něj přísnější pravidla. Kód DNA je nejcitlivějším soukromou informací.

MyHeritage vyžaduje od svých zákazníků podepsání smlouvy, která pro ně není srozumitelná. Obsahuje přes 200 stran a je plná medicínské a právní terminologie. Společnost si v ní vyhrazuje neomezené právo měnit podmínky. Není jasné, jak přesně bude zacházet s nejosobnějšími údaji a komu budou předávány.

Úřad pro ochranu osobních údajů zahajuje na základě odhalení spotřebitelské organizace vyšetřování postupů MyHeritage. Pokud následně dojde k uložení pokuty, ta by mohla dosáhnout částky 20 milionů eur.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Zahraničí > Informace ze světa > Známá společnost provádějící genetické genealogické testy možná nezákonně nakládá s osobními údaji

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém