Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Zpracování (či spíš nezpracování) osobních údajů hostů instituce

 

 
 

V roce 2007 vstoupili kontrolující na jedno z ministerstev a byli nuceni odevzdat občanské průkazy (přestože předložili služební průkazy), z nichž byly okopírovány osobní údaje.

Na tomto ministerstvu byla v roce 2008 provedena kontrola. Bylo však zjištěno, že není vedena žádná evidence návštěv: Pokud někdo chce navštívit některého zaměstnance ministerstva, pak se mu na vrátnici ohlásí prostřednictvím vnitřního telefonu a příslušný zaměstnanec, nebo jeho podřízený, návštěvu osobně doprovodí do kanceláře na jednání a posléze ji opět odvede k vrátnici. Vrátný pouze kontroluje, zda je návštěva stále pod dozorem zaměstnance ministerstva.

Z hlediska ochrany osobních údajů je tato praxe správná.

Je třeba si uvědomit, že občan není povinen nosit s sebou občanský průkaz. Výše uvedený systém doprovodu návštěv činí zodpovědným hostitele, tj. doprovázejícího zaměstnance ministerstva. (Poznámka: Obdobná kontrola evidence hostů byla se stejně pozitivním závěrem provedena v soukromé firmě.)

Takový způsob nakládání s osobními údaji Úřad vítá.

 
Zodpovídá: PhDr. David Pavlát
Vytvořeno / změněno: 13.12.2013 / 13.12.2013

 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém