Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Zveřejněna vodítka WP29 k transparentnosti

13. 2. 2018 – Další neoficiální překlad materiálu Pracovní skupiny WP29 zveřejnil na svých webových stránkách Úřad pro ochranu osobních údajů. Tentokrát se jedná o praktický návod a vysvětlení nové povinnosti transparentního zpracování osobních údajů podle GDPR.
 

 
 

Transparentnost má navozovat důvěru občanů vůči postupům, jež na ně mohou mít vliv tím, že jim umožní těmto pochodům porozumět a aby proti nim, v případě nutnosti, mohli vznést námitku. Je rovněž vyjádřením zásady korektnosti při zpracování osobních údajů vyjádřené v článku 8 Listiny základních práv Evropské unie. Do obecného nařízení byla, v doplnění k požadavkům na zákonnost a korektnost zpracování, přidána transparentnost jako základní aspekt těchto zásad.

Čtenář v dokumentu nalezne informace k prvkům transparentnosti podle GDPR, nástrojům pro vizualizaci či výjimkám z povinnosti poskytnout informace. Dozví se i více o informacích poskytovaných subjektu údajů nebo informacích ohledně dalšího zpracování.

V rámci již ukončené veřejné konzultace došla k materiálu řada komentářů a připomínek. Je tedy možné, že po jejich prostudování bude ještě dodatečně upraven.

Vodítka k transparentnosti podle Nařízení 2016/679 naleznete v rubrice Schválené pokyny Pracovní skupiny WP29.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 13.2.2018 / 13.2.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém