Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Zveřejněno stanovisko ke zpracování údajů na pracovišti

19. 1. 2018 – Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách stanovisko 2/2017 ke zpracování osobních údajů na pracovišti, další dokument Sboru pro ochranu osobních údajů (dříve Pracovní skupiny WP29).
 

 
 

Dokument nabízí srovnání stávajících požadavků podle směrnice 95/46/ES s nově chystanými už podle GDPR a uvádí i některé novinky, které jsou pro zaměstnavatele podstatné.

Doplňuje předešlé publikace Pracovní skupiny podle článku 29 („WP29“) Stanovisko 8/2001 ke zpracování osobních údajů v souvislosti se zaměstnáním (WP48) a Pracovní dokument ke sledování elektronické komunikace na pracovišti (WP55) z roku 2002. Od zveřejnění těchto dokumentů se objevilo mnoho nových technologií, které umožňují systematičtější zpracování osobních údajů zaměstnanců na pracovišti, čímž přináší velké výzvy z hlediska ochrany dat a soukromí.

Stanovisko 2/2017 ke zpracování osobních údajů na pracovišti je v češtině k dispozici v příloze.

 
Zodpovídá: Mgr. Vojtěch Marcín
Vytvořeno / změněno: 19.1.2018 / 19.1.2018

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Novinky
 
 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém